Kütahya Tüp Bebek Merkezi

Sevgili Çiftler

ÖZEL Kütahya TÜP BEBEK MERKEZİ OLARAK ;

Hizmet kalitesinden ve etik kurallardan ödün vermeden yıllardır sizlere hizmet sunmaktayız. Bu süreç içerisinde yüzlerce ailenin çocuk özlemini gidermenin haklı gururu içerisindeyiz. Günümüz Şartları içerisinde teknolojik yenilikleri daha iyi oluşturabilmek Kütahya Tüp Bebek Fiyatları ile en uygun şekilde sizlere daha iyi hizmet sunabilmek her gün kendimizi geliştiriyoruz

Kütahya Tüp Bebek Merkezi olarak dün olduğu gibi bundan sonrada bilimsel çalışmaların ışığı altında, etik kurallar çerçevesinde sizlere başarılı sonuçlarıyla daha çok mutluluk sunabilmek için titizlikle çalışmalarımıza devam ediyoruz.

Günümüzde kabul edilen “kişiye özel tedavi yöntemleriyle” çiftlerin çocuk sahibi olabilmeleri temel çalışma prensibimizdir.

Kütahya Tüp Bebek Merkezi 'de, etkinliği kanıtlanmış tanı ve tedavi metotları dünyayla eş zamanlı olarak uygulanmaktadır.

Hastalarımızın psikolojik durumlarını desteklemek için merkezimiz bir hastane ortamından çıkarılmış, problemlerinin çözümü için başvurdukları rahat bir ortam olarak düzenlenmiştir. Kütahya Tüp Bebek medikal tedavi yanında hasta psikolojisinden anlayan, çiftlerin sorununun bilincinde olan bir ekip işidir.

“Yeni umut ve yeni sevinçlerle” sevgiler sunarız.

Tüp Bebek Merkezi Kütahya

Tüp bebek nedir?
Kadın yumurtası ile erkek sperminin laboratuvar ortamında buluşturulup döllenmesi, ardından da ortalama 5 günlük bir gelişim sürecinin takibinden sonra ana rahmine bırakılması işlemidir.

Tüp bebek yapılırken yaş aralığı var mıdır?
45 yaşa kadar yapılabilir.

Kimlere Tüp bebek yapılır?
Belli bir süre içerisin de kendiliğinden gebe kalamayan çiftleri eş zamanlı olarak araştırırız. Elde ettiğimiz verileri göz önünde bulundurarak çiftin özellikle kadın yaşı, süre daha önce gördüğü tedaviler göz önünde bulundurularak hastaların bir kısmına bazen direk tüp bebek tedavisine başlarız bazılarına da önce basit yöntemler deneyip Kütahya Tüp Bebek Merkezi olarak sonrasında tüp bebek tedavi sürecine geçeriz. Tüp bebek tedavi süreci kararı verilirken olmama nedeni değerlendirilip sürece karar verdiğimiz ana faktörlerdir.

Tüp Bebek Merkezi Kütahya

Tüp bebek tedavi süreci nasıldır?
Tüp bebek tedavi süreci kısmen kişiye özeldir. Çoğu zaman herkese aynı tedavi uygulanmaz. Özellikle kadının yaşı, yumurtalık rezervi, kilosu, varsa daha önceki bir deneyimi bunların hepsi göz önünde bulundurularak uygulanacak tedavi protokolü belirlenir bunun için hemen Kütahya Tüp Bebek Merkezi Telefonu yi arayın detaylı bilgi verelim . Son zamanlarda olabildiğince hasta dostu tedavi dediğimiz optimum sürede ilaç kullanılan hastaların kliniğe müracaatının olabildiğince makul tutulduğu hasta dozlu tedaviler tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de daha popüler hale geldi. Çünkü Kütahya Tüp Bebek Merkezi olarak hasta portföyümüzün önemli bir bölümü artık çalışan insanlar. Çalışan insanların bu tedavi sürecinde işleriyle birlikte eşzamanlı tedavi sürecini daha kolay yürütebilmelerine yönelik tüm dünyada yeni tedavi protokolleri geliştiriliyor. İlaç uygulama protokolleri de buna uyarlanmaya çalışılıyor. Eskiden her gün gördüğümüz hastaları şimdilerde 3 günde bir 5 günde bir bazen de tedavi sürecinde birkaç kez görerek tedaviyi son aşamasına getirebilmek mümkündür.

Tüp bebek (IVF) tedavisi profesyonel bir ekibin uyumlu çalışması sonucu gerçekleştirilebilen bir süreçtir.Bunun için hemen Tüp Bebek Merkezi Kütahya ye ulaşın . Başarılı bir sonuca ulaşabilmek için bu tedavinin mutlaka Jinekolog (Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı), Androlog (Üroloji Uzmanı), embriyolog, hemşire ve yardımcı personelden oluşan multidisipliner bir ekip çalışmasıyla yürütülmesi gerekmektedir.

Tedavi sürecini şu şekilde basamaklandırmak mümkündür.

Tüp Bebek Merkezi Kütahya

Adım 1: Hekim- çift görüşmesi 

İlk görüşmede infertilitenin sebepleri anlatılarak tanıda yapılacak testler konusunda hastaya bilgilerin verildiği tedavinin en önemli basamaklarından biridir. İlk muayenede erkeğin de mutlaka bulunması gerekmektedir Kliniğe gelirken, hasta o zamana kadar yapılmış olan tüm tetkiklerini, varsa rahim filmini, geçirilmiş operasyonlara ya da önceki infertilite tedavilerine ait raporlarını beraberinde getirmesi gerekmektedir. Ayrıca, çiftlerde kalp hastalığı diyabet gibi farklı bir hastalığın varlığı durumunda da bunlarla ilgili rapor ve bilgilerin de doktora ulaştırılması gerekmektedir Kütahya Tüp Bebek Merkezi olarak ilk muayene için adetin belli bir gününde olma zorunluluğu yoktur. Herhangi bir günde de bu değerlendirme yapılabilmektedir Ayrıntılı jinekolojik muayene ve ultrasonografi yapılmasının ardından son 1 yıl içinde yapılmamışsa Smear testi alınmaktadır. Ayrıca gerekli görülürse ek testler de istenebilmektedir Hekimin gerekli gördüğü durumlarda genetik uzmanı, ürolog, embriyolog, klinik psikolog, beslenme ve metabolizma uzmanı, akupunktur uzmanı görüşmeleri planlanarak, hastanın genel durumu uzmanların ortak kararıyla değerlendirilmektedir Hedef öncelikle infertilite-kısırlık nedenlerini ortaya koymak ve hasta için uygun olan tedavi şekli seçilerek ve uygun zamanda, uygun teknikle tedavi uygulanmaktadır . Kütahya Tüp Bebek Fiyatları ile ilgili detaylı bilgi için bize ulaşabilirsiniz .

Adım 2: Stimülasyon tedavisi

Adetin ikinci ya da üçüncü günü gelinmesi gerekmektedir Ultrasonda tedavi öncesinde yumurtalıkların son durumu değerlendirilmektedir Hastanın durumuna göre o gün için hormon değerlerine de bakılabilmektedir Sonuçlara göre hekim, yumurtalıklarının uyarılarak çok sayıda yumurta gelişimini sağlanması amacıyla bazı hormon ilaçları verir ve Kütahya Tüp Bebek olarak verdiği ilaçlarla ilgili hemşire bilgilendirme yapmaktadır

Adım 3: Yumurta toplama işlemi

Hormonal tedavi sonrası belirli bir büyüklüğe ulaşan yumurtalar genel anestezi altında kısa süreli bir cerrahi işlem ile vajinal yoldan toplanır. Laboratuvar ortamına alınan yumurtalar mikroenjeksiyon işlemi için hazırlanır.Bunun için hemen Tüp Bebek Merkezi Kütahya ile iletişime geçin lütfen.

Adım 4:  Tüp bebek ya da mikroenjeksiyon

Laboratuvarda mikroskop altında değerlendirilerek uygun olan yumurtalar seçilmiş spermler ile döllenerek embriyo gelişimi için gözlem altına alınır.

Adım 5: Embriyo transferi

Tedavinin en kısa fakat en önemli aşamasını oluşturmaktadır. Genellikle ağrı ve acı hissedilmeyen işlemde çok nadir durumlarda anestezi kullanılmaktadır. Embriyo sayısına ve gelişimine, yaşa, geçmiş deneme sayılarına ve diğer pek çok parametreye göre OPU (yumurta toplama) sonrası 2-6. günler arasında gerçekleştirilmektedir.

Belirli bir olgunluğa erişmiş olan embriyo özel kataterler yardımı ile rahim içerisine yerleştirilir.

Embriyo transferi sonrasında dikkat edilmesi gereken noktaları öğrenmek için hemen Tüp Bebek Kütahya ile iletişime geçebilirsiniz.

Adım 6: Transfer sonrası ilaç tedavisi

Transfer sonrası rahim içerisine tutunmanın desteklenmesi için ilaç tedavisi

Adım 7: Gebelik testi

Transfer yapıldıktan sonra, taze sikluslarda 12. gün, dondurulmuş sikluslara 15. gün Beta HCG  ile gebelik testi yapılması önerilmektedir. 

Tüp Bebek Merkezi Kütahya

Aşılama Nasıl Yapılır?

Aşılama işlemi birkaç dakika süren ağrısız bir yöntemdir. Jinekolojik muayene pozisyonunda yatırılan hastaya genel anestezi uygulamaya lüzum yoktur. Gerekli jinekolojik aletler kullanılarak rahim ağzı gözlenen hastada özel bir katater aracılığı ile rahim içerisine ulaşılır.

Laboratuvarda hazırlanmış olan sperm rahim içerisine enjekte edilir. Sperm ile yumurtanın kendiliğinden döllenerek rahime yerleşmesi amacı ile yapılan bu işlem sonucunda gebelik oranları % 15 civarına yükseltilebilir. İşlem sonrası 20 dakika dinlenme sonrası hasta normal hayatına devam edebilir. Herhangi olumsuz bir durum söz konusu olduğunda hasta hemen doktoruna başvurmalıdır.

İki kez aşılama denedikten sonra gebelik ve canlı doğum gerçekleşmeyen hastalar tekrar değerlendirilmeli, gerekirse tüp bebek tedavisine yönlendirilmelidirler.

Preimplantasyon Genetik Tanı Yöntemi nedir?

Ana rahmine yerleştirilmeden önce embriyonun genetik yapısının incelenmesidir. Akdeniz bölgesinde ciddi oranda Talasemi ve Orak Hücre Anemisi görülmektedir. Bu konuda aileler ciddi sıkıntılar çekmektedir. Bunun içinde Preimplantasyon Genetik Tanı bölgemizde yapılmaktadır. Bunların dışında da birçok genetik rahatsızlığı soydan uzaklaştırılması anlamında önemli bir müdahale yöntemidir. Biz merkezimizde son sistem Trofoektodermal biyopsi yöntemiyle yani 5. Gün blastosist aşamasındaki embriyo kabuğundan lazer yardımıyla hücre biyopsisi yaparak tanı koymaktayız. 24 kromozoma bakabiliyoruz (CGH), tek gen mutasyonlarına bakıyoruz yani buradan da anlaşılacağı üzere tüp bebek tedavisi sadece gebe kalamayanlar için değil özellikle geçmişte hasta çocuk öyküsü olan ailelere sağlıklı bebekler sunabilmek için ve özellikle çok nadiren de olsa yaptığımız kemik iliği nakli gereken bir çocuğumuza kardeş yaptık. O kardeşten yaşayan abiye kemik iliği nakli yapıldı. Kütahya Tüp Bebek Fiyatları ile en uygun şartları size sağlıyoruz . Tüp bebedek tedavisi bu pencereden bakılırsa sadece üreyememe sorunu haricinde sağlıklı bebekler, zaman zaman da kemik iliği nakli gerektiren durumlarda donör kardeş amacıyla yapılmaktadır.

Tüp bebek tedavi sürecinde artık yıllar içinde Normoris Vander dediğimiz ortalama yaştaki hastalarda tüm dünyada ve ülkemizde de iyi merkezlerde belli seviyenin üzerinde gebelikler elde edebilmekteyiz. Bizim için artık önemli olan bu yaş grubunun haricinde azalmış yumurtalık rezervi olan daha önce deneme başarısızlığı olan ve artık çağdaş yaşam tarzı nedeniyle kadınların gebe kalmayı ötelemelerinden kaynaklı olan ileri yaş hastalarla uğraşmak klinik olarak bizim daha çok dikkatimizi çeken konulardan bir tanesidir.Bunun hakkında daha detaylı bilgi için Kütahya Tüp Bebek İletişim ile irtabata geçin . Özellikle azalmış yumurtalık rezervi olan çok deneme başarısızlığı olan hastalarda çok farklı yeni yaklaşımları bizde klinik düzeyinde uygulayıp bu tarz hastalardan elde ettiğimiz gebelikler bizi çok daha fazla mutlu etmektedir.

Tüp Bebek Merkezi Kütahya

Myomu olan hastalara tüp bebek yapılabilir mi?

Yapılabilir tabiki de. Burada önemli olan rahimin iç tabası Endometrium yani kavitenin miyomdan ne kadar etkilendiğine bağlı. Çoğu zaman mümkünse biz öncelikle hastalara zarar vermeden işlem yapmayı çok umursuyoruz. Rahimin içerisini ileri derecede sıkıştıran bir miyom olmadığı sürece belli bir büyüklüğün üzerinde olmadığı müddetçe myoma rağmen tüp bebek yapmak öncelikli tercihimizdir. Kütahya Tüp Bebek Merkezi olarak bu konuda oldukça duyarlıyız . Fakat rahimin içini sıkıştıran bir myom çoğu zaman ileriye dönük düşüklere veya erken doğumlara sebep olmakta hatta çoğu zaman da tüp bebek başarısızlığına neden olmaktadır. Bu yüzden bu konuda başlangıçta kararımızı doğru vermemiz gerekir.

Tüp bebek yaptırmak isteyenler için özel bir beslenme gerekir mi?

Çevresel faktörler tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de artık üreme sağlığı konusunda üreme hücrelerimiz üzerine hem kadında hem de erkekte son derece olumsuz etkiye sahiptir. Özellikle erkek kısırlığının son yıllarda ülkemizde giderek artma sebeplerinden biri giderek bozulan olumsuz çevre faktörleridir. Bunun en önde geleni yoğun sigara içmek. Bunun haricinde özellikle tarım alanında kullanılan kimyasallar farkına varmadan doğal olmayan gıdalarla aldığımız kimyasallar hatta son yıllarda gıda ürünlerinin saklandığı plastik kaplar (su şişeleri vs.) içindeki zararlı maddelerinde son derece olumsuz etkilediği gözlemlenmektedir. Kütahya Tüp Bebek olarak günümüz koşullarında bunlardan kendimizi tamamen izole etmemiz çokta kolay değildir. Onun için olabildiğince doğal olmayan gıdalardan ve çevresel faktörlerden uzak durmak gerekir. Belki de en önemlisi sigarayı bırakmak gereklidir. Sigara tahmin edilenin aksine ülkemizde hem kadınlar hem de erkekler arasında inanılmaz yaygın duruma gelmiştir. Bu durum hem kadın hem de erkek sperm kalitesi üzerine ciddi olumsuz etkiye sahiptir.

Aklınıza takılan Kütahya Tüp Bebek Fiyatları ve Kütahya Tüp Bebek Merkezi hakkında sormak istedikleriniz ve detaylı bilgi için çekinmeden bizi arayabilirsiniz.

Tüp Bebek Merkezi Kütahya

Kütahya tüp bebek, tüpbebek, tüp bebek, imsi, smyrna tüp bebek, kadın sağlığı Kütahya , gebelik, infertilite, mikroenjeksiyon, hamile, hamilelik, dört boyutlu ultrason Kütahya , aşılama, sperm analizi, laparoskopi, pgd, kısırlık, kısırlık tedavisi, endoskopik cerrahi, doğum, sezeryan, kürtaj, health, woman health in Kütahya , urology in Kütahya , pregnancy, infertility, laparoscopy, histeroscopy, smyrna , Kütahya , tese, intrauterin insemination, embrio transfere in Kütahya , sperm analysis in Kütahya , blastocist transfere, emrio freezing in Kütahya Tüp Bebek Tedavisi , Tüp Bebek Merkezi , Tüp Bebek , Tüp Bebek Fiyatları , Tüp Bebek Yaptıranlar , Tüp Bebek İletişim , Tüp Bebek Merkezi Telefonu , Tüp Bebek Doktoru , Tüp Bebek Hastanesi , En İyi Tüp Bebek Merkezi , En İyi Tüp Bebek Doktoru , Tüp Bebek Tedavisi Kütahya , Tüp Bebek Merkezi Kütahya , Tüp Bebek Kütahya , Tüp Bebek Fiyatları Kütahya , Tüp Bebek Yaptıranlar Kütahya , Tüp Bebek İletişim Kütahya , Tüp Bebek Merkezi Telefonu Kütahya , Tüp Bebek Doktoru Kütahya , Tüp Bebek Hastanesi Kütahya , En İyi Tüp Bebek Merkezi Kütahya , En İyi Tüp Bebek Doktoru Kütahya , Kütahya Tüp Bebek Tedavisi , Kütahya Tüp Bebek Merkezi , Kütahya Tüp Bebek , Kütahya Tüp Bebek Fiyatları , Kütahya Tüp Bebek Yaptıranlar , Kütahya Tüp Bebek İletişim , Kütahya Tüp Bebek Merkezi Telefonu , Kütahya Tüp Bebek Doktoru , Kütahya Tüp Bebek Hastanesi , Kütahya En İyi Tüp Bebek Merkezi , Kütahya En İyi Tüp Bebek Doktoru , Kütahya